طراحی ، مشاوره و مدیریت اجرایی مراکز خدمات داده استانی

مشخصات پروژه

کارفرما :شرکت مگفا
آدرس : خ بهشتی- بین اندیشه و سهروردی- برج مگفا- شماره ۶۵

مشخصات فنی پروژه

محل اجرای پروژه :اجرای خدمات طراحی و مشاوره ۹ استان از مجموع ۱۸ پروژه استانی تعریف شده شامل استان های همدان ، خوزستان ، فارس ، خراسان رضوی ، کرمان ، گیلان، اصفهان، چهارمحال بختیاری  و یزد
سایر مشخصات : این پروژه در راستای ایجاد شبکه ملی اینترنت و اینترانت کشور از سوی وزارت ارتباطات تعریف شده وتحت مدیریت سازمان فناوری اطلاعات اجرا شده است..
زمان شروع : ۱۳۹۰
زمان کامل اجرای پروژه :۳۸  ماه

مستندات و فعالیت ها

مستندات :
مستندات این پروژه شامل تکمیل فاز شناخت، طراحی تفصیلی، مشاوره و مدیریت اجرایی و مستندات نهایی می باشد.
خدمات و فعالیت های ارائه شده:
خدمات مورد انتظار کارفرما در این پروژه، ارزیابی امکانات و زیر ساخت ها براساس نیازمندی های کلان پروژه و ارائه راهکار ها و طراحی های تفصیلی  در راستای ایجاد و راه اندازی مراکز خدمات داده استانی می باشد. در طی این پروژه خدمات زیر به کارفرمای اصلی و دوم ارائه شده است:
–    بررسی، نیازسنجی و مستند سازی طرح مقاوم سازی و عمرانی مراکز داده براساس استاندارد آئین نامه اجرایی ۲۸۰۰ و مقررات ملی ساختمان.
–    مشاوره ، بررسی، محاسبه توان مصرفی و دیماندی، طرح توزیع و توسعه برق مرکز داده در سطح ۲/۳ افزونگی با توان تقریبی ۴۰۰ KVA   و جریان ۶۰۰A  اکتیو در هر سایت، مطابق با استاندارد TIA942 ، ASHARE و آئین نامه نشریه ۱۱۰
–    مشاوره، محاسبه و مدل سازی طراحی سیستم سرمایش مرکز داده براساس سیستم INROOM –   HVACبا ظرفیت نهایی ۵۰ تن تبرید در هر مرکز داده.
–    مشاوره، محاسبه و مدل سازی طراحی سیستم اعلام . اطفاء حریق خودکار با گاز عامل FM200 بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع فضا سازی و ۱۵۰۰ کیلوگرم گاز عامل مطابق با استاندارد های TIA 942، NFPA 75 /101/70  و NFPA 2001.
–    مشاوره، طراحی و ایجاد شبکه ساخت یافته بر مبنای تکنولوژی TOR  بروی بستر CAT 7  و OM3 بالغ بر ۵۰۰۰ متر کابل دیتا با قابلیت دستیابی به  ۵۰۰ پورت  دسترسی ۱۰G  بروی بستر مسی در هر مرکز. مطابق با استاندارد های TIA 942 – TIA/ANSI 568/606/569/598  & …
–    مشاوره و طراحی ساختار سیستم امنیت فیزیکی و کنترل دسترسی براساس تجهیزات سیستم PARADOX  کانادا و VIRDI.شرکت مگفا به عنوان یکی از معتبر ترین شرکت های فعال در زمینه تامین، تجهیز، اجرا و مشاوره مراکز داده در سطح کشور می باشد. این شرکت با در اختیار داشتن بالاترین رتبه ها و گواهی های حرفه ای به عنوان بزرگترین پیمانکار حوزه خدمات مرکز داده در سطح کشور و وزارت ارتباطات شناخته می شود. در مدت دو سال گذشته پس از انعقاد قرارداد همکاری با این شرکت، با در اختیار داشتن بیش از ۱۰ پروژه در خدمات تجهیز و راه اندازی مراکز داده  شرکت پارسیان به عنوان برترین پیمانکار و مشاور شرکت مگفـا در دوره فعالیت آن شرکت شناخته شده است.