درایور های LED تحت پروتکل DALI

[av_textblock size=” font_color=” color=”]

درایورهای روشنایی هوشمند

با پیشرفت تکنولوژی و مشخص شدن ارزش بالای انرژی در جهان ، درکلیه مصرف کننده های انرژی باز نگری هایی در حال انجام است. روشنایی های مصنوعی که جزو اولین مصرف کننده ها هستند نیز مستثنی نبوده اند، منابعی مانند لامپ های بخار جیوه و یا فلورسنتی نیز جای خود را به منابع نوری با کیفیت تر یعنی ال ای دی داده اند.
LEDها با مصرف بسیار پایین نسبت به سایر منابع نوری و نیز راندمان و بهره نوری بالا که در بعضی از طیف های خاص نوری حتی به ۱۹۰ لمن بر وات نیز میرسد جایگزین سایر منابع روشنایی شده اند. در این بین برای داشتن حداکثر کنترل و مدیریت سیستم های روشنایی شرکت های معتبری چون هلوار (Helvar) اقدام به تولید درایور هایی در زمینه روشنایی هوشمند نموده اند که قادر است شدت نور و شار نوری این نوع منابع نوری را با استفاده از مدولاسیون پهنای پالس کنترل کند. این درایور های هوشمند که معمولا به صورت Constant Current کار میکنند، ولتاژمولفه متغیر در نظر گرفته میشود.
[/av_textblock]

[av_slideshow size=’gallery’ animation=’fade’ autoplay=’true’ interval=’5′ control_layout=”]
[av_slide id=’3943′][/av_slide]
[av_slide id=’3944′][/av_slide]
[av_slide id=’3945′][/av_slide]
[av_slide id=’3840′][/av_slide]
[av_slide id=’3756′][/av_slide]
[/av_slideshow]

[av_textblock size=” font_color=” color=”]
پروتکل ارتباطی در این نوع درایور ها Dali است. پروتکل دالی صرفا جهت سیستم های روشنایی طراحی شده و به هر یک از المان های درون شبکه یک IP اختصاص میدهد و امکان ارتباط آنها با یکدیگر را فراهم میسازد. این سیستم و پروتکل به این منظور طراحی شده است که میزان مصرف انرژی را در سیستم روشنایی کاهش دهد از این رو میزان مصرف انرژی در این سیستم نیز بسیار پایین در نظر گرفته شده است به طوری که برای هر خط ارتباطی که قادر است ۶۴ المان را در خود جای دهد فقط ۲۵۰ میلی آمپر جریان نیاز دارد. با استفاده از پروتکل دالی و المان های وابسته به آن طراحان قادر خواهند بود با استفاده از نرم افزار ها و اپلیکیشن های مرتبط به سادگی خواسته های متقاضی را در پروژه پیاده سازی کنند.

کلمه ی DALI مخفف عبارت Digital Adrressable Lighting Interface است. دالی یک استاندارد برای بالاست های دیجیتال را مشخص می کند. پروتکل دالی مستقل از تولیدکنندگان تجهیزات روشنایی است و طبق استاندارد 60929  IEC قابلیت استفاده برای تجهیزات از  برندهای گوناگون را دارد. سیستم Dali در واقع یک استاندارد یا پروتکل می باشد که توسط ان می توان در یک سیستم هوشمند سازی BMS میزان نور چراغ ها و روشن یا خاموش شدن آنها را با سیم کشی ولتاژ پایین انجام داد. سیستم Dali حتی می تواند خطاهای لامپ و خطاهای تنظیم نور لامپ را نیز گزارش دهد و این کار هزینه نگهداری را کاهش داده و همچنین کیفیت کار نوردهی ساختمان را بالا می برد. همچنین داده ها در سیستم dali در برابر نویز مقاوم می باشند. همچنین در این سیستم می توان هر لامپ را بطور جداگانه و یا بصورت گروهی مدیریت و کنترل نمود.
[/av_textblock]

خانه درباره ماتماس با ما